Modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – „Travelling Vocation Chalice”

Modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – „Travelling Vocation Chalice”

Drodzy parafianie, przedstawiamy wam diecezjalny projekt: „modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne”, który od jakiegoś czasu jest propagowany i praktykowany wśród parafian anglojęzycznych. Czas, by włączyć w ten projekt również was – parafian polskojęzycznych. Celem wspomnianego projektu jest zachęcenie rodzin do modlitwy oraz krzewienie powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Rodzina, która zapisze się na listę modlących się we wspomniany sposób, otrzymuje, czy raczej zabiera ze sobą kielich, który użyty był podczas Mszy św. (O szczegółach za chwilę*).

Konsekrowany kielich jest namacalnym przypomnieniem tej szczególnej intencji dla Kościoła. Sobór Watykański II podkreśla odpowiedzialność świeckich za modlitwę i wspieranie powołań. To pilne wezwanie zostało mocno potwierdzone w pismach i przemówieniach zarówno papieża Jana Pawła II, jak i papieża Benedykta XVI. Modlitwa o powołania jest najskuteczniejszym sposobem wspierania powołań. Powołanie jest wezwaniem Ducha Świętego, darem Boga, który jest pielęgnowany w modlitwie. Kiedy modlimy się o powołania, wznosimy do naszego Ojca tych mężczyzn i kobiety, których On wzywa do pójścia za Nim w bardzo szczególny sposób.

*Jak działa projekt „Travelling Vocation Chalice?: Każdego tygodnia pod koniec Mszy świętej w sobotę o godz. 6:30 PM lub w niedzielę o godz. 1:00 PM, wyznaczona rodzina (uczestnicząca we Mszy św.) jest zapraszana do przyjęcia wspomnianego kielicha. Rodzina zabiera kielich do domu i stawia go na honorowym miejscu. Kielich, który rodzina otrzymuje, jest częścią pakietu, w skład którego wchodzą również teksty modlitw o powołania. Codziennie przez tydzień w czasie modlitwy (rano, przed snem lub przy posiłkach) rodzina modli się o wzrost powołań. W następną sobotę rodzina zwraca torbę z kielichem, aby inna rodzina zabrała ją do domu.

Tyle na teraz – jako zapoznanie was i przybliżenie tej formy modlitwy. Za kapłanów i o nowe powołania możecie i należy modlić się zawsze. Wspomnianą wyżej modlitwę rozpoczniemy w maju bieżącego roku.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące tego projektu, proszę o kontakt: frdaniel@saintmargaretmary.org