Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia na Luty

25 lutego // Druga Niedziela Wielkiego Postu

 1. W poniedziałek 26.02 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 7:00 PM. Po Mszy św. o. Tomasz zaprasza na spotkanie biblijne. Tematem spotkania będzie modlitwa w różnych kulturach świata.
 2. W piątek 1.03 pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6:30 PM. Droga Krzyżowa z Komunią Świętą o godz. 8:00 PM, na którą zapraszamy wszystkich, a szczególnie mężczyzn – rozważania poprowadzą mężczyźni z grupy Rycerze Maryi. Również w piątek 1.03 zapraszamy na „Fish Fry”, przygotowane przez Rycerzy Kolumba.
 3. W sobotę 2.03 pierwsza sobota miesiąca. Msza św. z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca o godz. 6:30 PM.
 4. Zapraszamy do udziału w Shamrock Shave, który planowany jest na 9.03.2024. Poszukujemy chętnych (mężczyźni, kobiety, młodzież), którzy zdecydują się ogolić swoją głowę i w ten sposób wesprzeć grupę św. Wincentego a Paulo, działającą przy naszej parafii. Więcej szczegółów w biurze parafialnym, biuletynie i na stronie intetnetowej parafii.
 5. Zachęcamy nowych parafian do zapisywania się do parafii. Zapisy w biurze parafialnym.
 6. Z racji na uwagi, jakie kierowane są do nas w kwestii zachowania się w kościele, zwracamy się do was z prośbą, aby zachować ciszę i uszanować miejsce – kościół, w którym jesteśmy. Prosimy o nierozmawianie w kościele przed czy po Mszach św. oraz o nie „klaskanie” – jako reakcję na śpiew chóru. Dziękujemy za dostosowanie się powyższych.
 7. Wszystkim parafianom i gościom naszej parafii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

18 lutego // Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

 1. W poniedziałek 19.02 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 7:00 PM. Rownież w poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne (President’s Day).
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki o godz. 7:00 PM w j. angielskim oraz o godz. 8:00 PM w j. polskim. Zapraszamy.
 3. Polska Szkoła św. Małgorzaty Marii zaprasza na brunch jubileuszowy z okazji 20-lecia istnienia szkoły. Brunch odbędzie się 3.03.2024 w Allegra Banquets w Schiller Park, IL. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły. Więcej informacji na plakacie, w biurze parafialnym, biuletynie i na stronie internetowej parafii.
 4. W Wielkim Poście podobnie, jak w poprzednich latach zapraszamy na „Fish Fry”, przygotowane przez Rycerzy Kolumba. Odbędą się one w następujące piątki: 1.03 oraz 15.03. Zapraszamy.
 5. Zapraszamy do udziału w Shamrock Shave, który planowany jest na 9.03.2024. Poszukujemy chętnych (mężczyźni, kobiety, młodzież), którzy zdecydują się ogolić swoją głowę i w ten sposób wesprzeć grupę św. Wincentego a Paulo, działającą przy naszej parafii. Wspomniana grupa zbiera środki finansowe na pomoc ubogim, potrzebującym w naszej wspólnocie i okolicy. Poszukujemy również osób i lokalnych firm, które chciałaby pomóc w sponsorowaniu tego wydarzenia. W lobby są osoby, które udzielą więcej szczegółów, jeśli trzeba.
 6. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu (godziny adoracji znajdują się w biuletynie i na stronie internetowej parafii).
 7. Zachęcamy do duchowej adopcji dzieci w naszej misji w Ugandzie – Franciscan Adoption Project.
 8. Zachęcamy nowych parafian do zapisywania sie do parafii. Zapisy w biurze parafialnym.
 9. Wszystkim parafianom i gościom naszej parafii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

11 lutego // Szósta Niedziela Zwykła

 1. W ten weekend 10-11.02, z racji Światowego Dnia Chorego, po Mszach św. w j. polskim będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy. Również w niedzielę 11.02 spotkanie formacyjne dla ministrantów o godz. 3:00 PM w kościele.
 2. W poniedziałek 12.02 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące o godz. 7:00 PM.
 3. We wtorek 13.02 spotkanie formacyjne dla ministrantów o godz. 5:30 PM w kościele (jest to dodatkowe spotkanie dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnym spotkaniu).
 4. W środę 14.02 przypada Środa Popielcowa. Msza św. w j. polskim będzie o godz. 7:30 PM. Tym dniem rozpoczynamy w kościele 40-dniowe przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: nabożeństwa gorzkich żali w poniedziałki o godz. 7:00 PM oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 8:00 PM.
 5. W wielkim poście, podobnie, jak w poprzednich latach zapraszamy na „Fish Fry”, przygotowane przez Rycerzy Kolumba. Odbędą się one w następujące piątki: 2/16, 3/1, 3/15. Zapraszamy.
 6. Polska Szkoła św. Małgorzaty Marii zaprasza na brunch jubileuszowy z okazji 20-lecia istnienia szkoły. Brunch odbędzie się 3.03.2024 w Allegra Banquets w Schiller Park, IL. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły. Więcej informacji na plakacie, w biurze parafialnym, biuletynie i na stronie internetowej parafii.
 7. Zapraszamy do udziału w Shamrock Shave, który planowany jest na 9.03.2024. Poszukujemy chętnych (mężczyźni, kobiety, młodzież), którzy zdecydują się ogolić swoją głowę i w ten sposób wesprzeć grupę św. Wincentego a Paulo, działającą przy naszej parafii. Wspomniana grupa zbiera środki finansowe na pomoc ubogim, potrzebującym w naszej wspólnocie i okolicy. Poszukujemy również osób i lokalnych firm, które chciałaby pomóc w sponsorowaniu tego wydarzenia. Więcej szczegółów w biurze parafialnym, biuletynie i na stronie intetnetowej parafii.
 8. Planowana jest pielgrzymka do sanktuariów maryjnych w Hiszpanii i Portugalii w dniach 29.04-9.05.2024. Więcej informacji w biurze parafialnym i na stronie internetowej parafii.
 9. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu (godziny adoracji znajdują się w biuletynie i na stronie internetowej parafii).
 10. Zachęcamy do duchowej adopcji dzieci w naszej misji w Ugandzie – Franciscan Adoption Project.

4 lutego // Piąta Niedziela Zwykła

 1. W dniach 5-7.02 będziemy (ojcowie franciszkanie) uczestniczyć w corocznym spotkaniu dla kapłanów diecezji Rockrord. Z tego powodu w tych dniach nie będzie Mszy św. zarówno w j. angielskim, jak i też w j. polskim. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach modlitewnych, które prowadzić będą nasi diakoni. Nabożeństwa będą w pon.-śr. o godz. 6:45 AM i 8:30AM. We wtorek 6.02 nie będzie spowiedzi o godz. 6:00 PM.
 2. W przyszły weekend 10-11.02, z racji Światowego Dnia Chorego, po Mszach św. w j. polskim będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy.
 3. Polska Szkoła św. Małgorzaty Marii zaprasza na brunch jubileuszowy z okazji 20-lecia istnienia szkoły. Brunch odbędzie się 3.03.2024 w Allegra Banquets w Schiller Park, IL. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły. Więcej informacji na plakacie, w biurze parafialnym, biuletynie i na stronie internetowej parafii.
 4. Tegoroczny Shamrock Shave planowany jest na9.03.2024. Poszukujemy chętnych (mężczyźni, kobiety, młodzież), którzy zdecydują się ogolić swoją głowę i w ten sposób wesprzeć grupę św. Wincentegoa Paulo, działającą przy naszej parafii. Wspomniana grupa zbiera środki finansowe na pomoc ubogim, potrzebującym w naszej wspólnocie i okolicy.Poszukujemy również osób i lokalnych firm, którechciałaby pomóc w sponsorowaniu tego wydarzenia. Po więcej szczegółów prosimy o kontakt zodpowiedzialnymi za to wydarzenie: Jonna Burck pod numerem 847-809-6950, e-mail: shave@saintmargaretmary.org, lub Greg Freund pod numerem 847-907-0330, e-mail: gtofreund@yahoo.com.
 5. Planowana jest pielgrzymka do sanktuariów maryjnych w Hiszpanii i Portugalii w dniach 29.04-9.05.2024. Więcej informacji w biurze parafialnym i na stronie internetowej parafii.
 6. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu (godziny adoracji znajdują się w biuletynie i na stronie internetowej parafii).
 7. Zachęcamy do duchowej adopcji dzieci w naszej misji w Ugandzie – Franciscan Adoption Project.
 8. Wszystkim parafianom i gościom naszej parafii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia na Styczeń

28 stycznia // Czwarta Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek 29.01 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo w j. polskim o godz. 7:00 PM.
 2. W piątek 2.02 przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6:30 PM, Msza św. o godz. 7:30 PM. Zapraszamy.
 3. W sobotę 3.02 przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. z nabożeństwem I soboty miesiąca o godz. 6:30 PM. Zapraszamy. Rodzice modlący się Różańcem Rodziców – przypominamy o wymianie tajemnic różańca w pierwszy weekend miesiąca. Zapraszamy.
 4. W przyszły weekend 3 – 4.02 po Mszach św. błogosławieństwo gardeł (z racji wspomnienia św. Błażeja – orędownika w chorobach gardła).
 5. W niedzielę 4.02 zapraszamy na pączki (płatność gotówką lub kartą).
 6. Zapraszamy wszystkich do udziału w gali Mardi Gras, która planowana jest na 10.02.2024 w Golf Club of Illinois. Więcej informacji w biurze parafialnym.
 7. Polska Szkoła św. Małgorzaty Marii zaprasza na brunch jubileuszowy z okazji 20 – lecia istnienia szkoły. Brunch odbędzie się 3.03.2024 w Allegra Banquets w Schiller Park, IL. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły. Więcej informacji na plakacie, w biurze parafialnym, biuletynie i na stronie internetowej parafii.
 8. Planowana jest pielgrzymka do sanktuariów maryjnych w Hiszpanii i Portugalii w dniach 29.04 – 9.05.2024 r. Więcej informacji w biurze parafialnym i na stronie internetowej parafii.
 9. Tegoroczny Shamrock Shave planowany jest na 9.03.2024 r. Poszukujemy chętnych (mężczyźni, kobiety, młodzież), którzy zdecydują się ogolić swoją głowę i w ten sposób wesprzeć grupę św. Wincentego a Paulo, działającą przy naszej parafii. Wspomniana grupa zbiera środki finansowe na pomoc ubogim, potrzebującym w naszej wspólnocie i okolicy. Poszukujemy również osób i lokalnych firm, które chciałaby pomóc w sponsorowaniu tego wydarzenia. Po więcej szczegółów prosimy o kontakt z odpowiedzialnymi za to wydarzenie: Jonna Burck pod numerem 847-809-6950, e-mail: shave@saintmargaretmary.org, lub Greg Freund pod numerem 847-907-0330, e-mail: gtofreund@yahoo.com.
 10.  Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu (godziny adoracji znajdują się w biuletynie i na stronie internetowej parafii).
 11.  Zachęcamy do duchowej adopcji dzieci w naszej misji w Ugandzie – Franciscan Adoption Project.
 12.  Wszystkim parafianom i gościom naszej parafii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

21 stycznia // Trzecia Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek 22.01 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo w j. polskim o godz. 7:00 PM. 
 2. Zapraszamy wszystkich do udziału w gali Mardi Gras, która planowana jest na 10.02.2024 w Golf Club of Illinois. Więcej informacji w biurze parafialnym. 
 3. Polska Szkoła św. Małgorzaty Marii zaprasza na brunch jubileuszowy z okazji 20 – lecia istnienia szkoły. Brunch odbędzie się 3.03.2024 w Allegra Banquets w Schiller Park, IL. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły. Więcej informacji na plakacie, w biurze parafialnym, biuletynie i na stronie internetowej parafii. 
 4. Planowana jest pielgrzymka do sanktuariów maryjnych w Hiszpanii i Portugalii w dniach 29.04 – 9.05.2024 r. Więcej informacji w biurze parafialnym i na stronie internetowej parafii. 
 5. Dziękujemy tym z was, którzy włączyli się w program redukcji długu parafii poprzez aplikację Raise Right. W grudniu zebrane zostało $ 766. Jak dołączyć do programu Raise Right: ulotki z QR code (wyłożone na stoliku z tyłu kościoła), e-mail: giftcards@saintmargaretmary.org. Więcej informacji w biuletynie, biurze parafialnym oraz na stronie internetowej parafii. 
 6. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu (godziny adoracji znajdują się w biuletynie i na stronie internetowej parafii). 
 7. Zachęcamy do duchowej adopcji dzieci w naszej misji w Ugandzie – Franciscan Adoption Project. 
 8. Wszystkim parafianom i gościom naszej parafii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

14 stycznia // Druga Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek 15.01 zapraszamy na Mszy św. i nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące o godz. 7:00 PM. 
 2. Również w poniedziałek 15.01 biuro parafialne będzie nieczynne (Martin Luter King Day). 
 3. Uległa zmianie forma biuletynu w naszej parafii: biuletyny polski i angielski zostały połączone w jeden dwujęzyczny biuletyn dla całej parafii. 
 4. Zapraszamy wszystkich do udziału w gali Mardi Gras, która planowana jest na 10.02.2024 w Golf Club of Illinois. Więcej informacji w biurze parafialnym. 
 5. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu (godziny adoracji znajdują się w biuletynie i na stronie internetowej parafii). 
 6. Zachęcamy do duchowej adopcji dzieci w naszej misji w Ugandzie – Franciscan Adoption Project. 
 7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Hiszpanii i Portugalii w dniach 29.04 – 9.05.2024 r. Więcej informacji w biurze parafialnym i na stronie internetowej parafii. 
 8. Wszystkim parafianom i gościom naszej parafii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. 

7 stycznia // Uroczystość Objawienia Pańskiego

 1. W niedzielę 7 stycznia bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1:00 PM zapraszamy na jasełka w kościele. Po jasełkach zapraszamy na kolędowanie i poczęstunek w McDonnell Hall (wstęp/poczęstunek darmowy). 
 2. W poniedziałek 8 stycznia nie będzie polskiej Mszy św. i nabożeństwa o godz. 7:00 PM.  
 3. We wtorek 9 stycznia spotkanie formacyjne dla ministrantów w kościele o godz. 5:30 PM. 
 4. Chętnych do przyjęcia kapłana w ich domu prosimy o zapisywanie się w biurze parafialnym. Zapisy po polskich Mszach św. oraz w tygodniu w godzinach pracy biura. 
 5. Zapraszamy wszystkich do udziału w gali Mardi Gras, która planowana jest na 10 lutego 2024 w Golf Club of Illinois. Więcej informacji w biurze parafialnym. 
 6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Hiszpanii i Portugalii w dniach 29.04 – 9.05.2024 r. Więcej informacji w biurze parafialnym i na stronie internetowej parafii. 
 7. Uległa zmianie forma biuletynu w naszej parafii: biuletyny polski i angielski zostały połączone w jeden dwujęzyczny biuletyn dla całej parafii. 
 8.  Wszystkim parafianom i gościom naszej parafii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.